sport


                            fot.Agata Kubis


Koordynatorka Suzi Andreis

Entuzjastka aktywnej (nie-kanapowej) piłki nożnej.Działa/ła w grupach: Girlz Get United!, Porozumienie Lesbijek (LBT), Porozumienie Kobiet 8 Marca, Ulica Siostrzana. Redaktorka portalu Kobiety Kobietom. Organizuje imprezy i inne wydarzenia kulturowo-rozrywkowe i sportowe. Koordynowała projekty Poradnia Antyhomofobiczna, Ponad granicami - ponad barierami i Girlz Get United 2004. Promotorka polskiej sceny drag king. Obecnie udziela się przede wszystkim w kobiecej grupie piłkarskiej Chrząszczyki.
...........................

Od lat działam na rzecz widzialności lesbijek w ruchu LGBTQ i nie tylko a SPORT, in primis piłka nożna, to obecnie moje główne hobby.                                                                
Sporo się dzieje w polskim LESSsporcie, ale stosunkowo mało się o nim mówi i pisze. W ciągu ostatnich dwóch lat powstały dwa kluby sportowe LGBTQ - Krakersy w Krakowie i Multiaction we Wrocławiu - w których działają kobiece drużyny siatkówki, koszykówki i piłki nożnej. Siatkarki z DIGI zdobywają medale na turniejach i imprezach LGBTQ w całej Europie. Warszawskie Chrząszczyki organizują turnieje piłki nożnej, w których brały i biorą udział drużyny less z całego kraju (Łodź, Wrocław, Poznań, Trójmiasto), a w Krakowie queerowa grupa Peweks regularnie organizuje mecze. W Warszawie od czterech lat można trenować sztuki walki w kobiecej szkole Wing Tsun Kung Fu, a śledząc ogłoszenia na forach i portalach internetowych można się natknąć na propozycje dołączenia do różnych grup, kolarskich, wspinaczkowych, czy ping-pongowcyh.

Co jeszcze? Pewnie sporo ominęłam i mnie ominęło, zatem szukam LesSportowczyń!
Ile nas jest? Co znaczy dla nas sport? Grupa, czy jednostka? Rywalizacja? Wyzwanie? Relaks? Adrenalina? Endorfiny?

Na O’LESS będzie na pewno o przeszłości i przyszłości. Celebracja i inspiracja. Odtworzenie historii i tworzenie nowych projektów. A konkretnie: wystawa? Rozgrywki? Marzy mi się turniej z formułą obozów sportowych: drużyny mieszane, a rywalizacja w każdej reprezentowanej dyscyplinie, ale to wszystko zależy od Was.

Piszcie i pomóżcie mi zdefiniować wczorajszy i dzisiejszy polski LESSport.