imprezy


13.05   SPRYCH De OL, czyli Tango ze Szprychami
02.O6   Przestrzeń KULTURY Lesbijskiej
28.O7   Letni DKF w ogródku.


                                                           ***
 O’LESS Festiwal 
na 11 URODZINACH portalu KOBIETY KOBIETOM
2 czerwca w CDQ  Warszawa ul. Burakowska 12 godz.20.00Dziewczyny! Kobiety! Babki!

O’LESS Festiwal zaprasza na gorącą czerwcową les-noc wraz z portalem KOBIETY–KOBIETY. Bądźcie z nami zaraz po Paradzie Równości. 
Będziemy wspólnie świętować 11 urodziny portalu polskich kobiet nieheteronormatywnych i współtworzyć lesbijską kulturę.
Zapraszamy na wspólne tańce, zabawy, konkursy i różne przyjemnostki...

Zagra DJ URSA, wystąpi sexy Betty Q s burlesce. 
Aż przyjdzie pora na Speed Dating zorganizowany przez Randkuj Warszawo 
(zasady są proste: zapisujesz się, pacykujesz,  przychodzisz). 
I obowiązkowo – TORT.
A na chilloutowym pięterku O’LESS Festiwal? – Przestrzeń KULTURY Lesbijskiej
Zapewnimy Wam towarzystwo les-artstek i ich prac. Przedstawimy O’LESS-plany, opowiemy jak chcemy wzbogacić lesbijskie życie w Polsce i jak możecie w tym uczestniczyć. Pokażemy O’LESSmapę i udowodnimy, jak łatwo się na niej znaleźć i dlaczego warto na niej być.
Na tej imprezie będzie to proste – za jeden krzyżyk ołówkiem, dostaniesz szota za pięć zeta. Potem wspólnie zrobimy: *O’LESSfoto z Clitoris *Kulturalne O’LESSpranie *Artystek rzucanie na ścianę i  jeszcze... sama zobaczysz.
     


A Jak Było? 

Gdy na zewnątrz panował chłód i hulał wiatr ……. dzięki urodzinowej imprezie Kobiety-Kobietom sobotnia NOC czerwcowa była JEDNAK gorąca. O’LESS zagnieździł się na piętrze....... w Przestrzeni Kultury Lesbijskiej.   I było chillautowo ….. i …….. lesbijsko! 

Już przy wejściu każda z Was dostawała bilet, z którym można było pójść po szota za piątaka – wystarczyło odpowiedzieć na jedno z kilku pytań: np: czy znasz 3 lesbijkie fotografki? czy czytasz lesbijską literaturę? Ponad 100 z Was odpowiedziało, a potem wypiło wódeczkę. Mamy nadzieję, że za les-kulturę! I okazuje się, że większość z Was wie coś o lesbijskich artystkach! Super!

Niektóre z Was, pijąc wino. piwom drinka oglądały slideshow z pracami lesbijek artystek z całego świata od Zamościa po RPA. Trudno uwierzyć, ze jest ich tyle! Nie widać ich niemal wcale w głównym nurcie…..

Niektóre oglądały O’LESSmapę! Można było dokleić własne nazwisko i znaleźć się wśród całkiem już licznej grupy polskich les-artystek. Szkoda, że zapominałyście o adresie mailowym. My nie napiszemy. Zawsze Wy możecie napisać do nas! Liczymy na to!!!

Niewiele z Was zdecydowało się poczytać trochę lesbijskiej literatury, cytaty nie kusiły, choć zapisałyśmy je na częściach garderoby – bieliźnie, sukienkach, czapkach etc. Może następnym razem!

Grały Wam - oczywiście – lesbijskie zespoły i wokalistki! Jeszcze nie na żywo, ale podczas finału O’LESSowego to się zmieni!!!

Pół godziny przed północą zmieniłyśmy piętro! Pokazałyśmy się w O’LESSowym performance, żeby Was zachęcić do współpracy!!! Spotkanie poprowadziła Para Artystów NIE/konwencjonalnych: Maryjan Obły & Krystina Candida. W centrum uwagi była Kanapa.                                          
                     *
**


O'LESS Festiwal SPORT
SPRYCH De OL, czyli tango ze Szprychami
          13.05. 2012 Warszawa DYNAMO CAFE ul. Smolna 16  godz. 13.00 - 21.00    
A Jak Było? 

SZPRYCH De OL, czyli tango ze Szprychami  to pierwsze wydarzenie zorganizowane w ramach O’LESS Festiwalu. Spotkanie przygotowała nieformalna kobieca grupa kolarska Szprychy na pedałach, żeby aktywizować bicyklowo koleżanki z Warszawy i nie tylko.

Szprychy na Pedałach to dość znana grupa w warszawskim środowisku lesbijskim. Od lat organizują wspólne wypady rowerowe i kajakowe - najczęściej w okolicach stolicy, ale zdarzają się dalsze wycieczki z okazji długich weekendów.

W programie długiej imprezy 14.00 -  21.00 znalazły się wydarzenia 
w PLENERZE
prezentacja „szprychowych” gadżetów
* wycieczka rowerowa 
w DYNAMO Cafe
konkurs pompowania opon
quiz o kolarstwie
 pokaz slajdów 
losowanie nagrody specjalnej,

Całe wydarzenie nie byłoby możliwe bez zaangażowania właścicielki Dynamo Cafe, która nie tylko nam udostępniła klub, a także włączyła się w organizacji konkursów i innych atrakcji. Podziękowania należą się też Via Bike za zniżki dla uczestniczek oraz Dzikiej Sztuce za nagrodę specjalną. więcej o wydarzeniu


***
O'LESS Festiwal FILM
 Letni DKF w ogródku 
28.07.2012 Warszawa CDQ ul. Burakowska 12  godz. 19.00 


Zapraszamy na spotkanie z lesbijskim kinem, które -  wbrew pozorom - może pochwalić się niemałym dorobkiem. Wciąż jednak tylko nieliczne produkcje docierają do main-streamowego widza. A w Polsce trudno nawet o filmy z lesbijskimi motywami.
Dlatego podczas filmowego O’LESS spotkania NIE pokażemy polskiego filmu, zaprezentujemy film włoski, którego stylistyka odbiega od popularnego L - Worda. Tego typu filmy chciałybyśmy zobaczyć w polskim kinie.
Viola di Mare opowiada o prawdziwej historii, o miłości lesbijskiej w okolicznościach, uniemożliwiających niemal każdą miłość -  na XIX-wiecznej wsi sycylijskiej.
Potem  porozmawiamy o kinematograficznych lesbijskich marzeniach, które spisze Dagmara Molga – moderatorka całego spotkania i koordynatorka filmowej O’LESS zakładki.A Jak Było? 


Żar lał się z nieba … a jednak przybyło trochę widzek do ogródka CDQ. Widzowie nie zawiedli, zawiodła technika – rozgorączkowany projektor odmawiał posłuszeństwa. Po wielu próbach w końcu się udało zaczaić projekcję, ale….. trzeba było zmienić projektor!  Na szczęście był zapasowy!

Wszystkim widzkom dziękujemy za cierpliwość i zrozumienie.

Spotkanie rozpoczął miniquiz filmowy poświęcony polskiemu les-filmowi. Z trudem wręczyłyśmy nagrodę!

Jako support został wyświetlony niemiecki (sic!) dokument (4 min) o polskich lesbijkach. 
Wreszcie rozsiadłyśmy się na kanapach. I zaczął się film. Viola di Mare, Oglądałyśmy film wachlując, czym się da, pijąc piwo, jedząc pyszne kanapki Imieninowej Hanki – gospodyni CdQ.

Spotkanie zakończyła swobodna dyskusja na temat filmu i kontynuacji spotkań DKF-owych.