muzykaKoordynatorka Anka Wojkiewicz: 
Współpraca: PLH

Moje gusta muzyczne kształtują w większości moi przyjaciele; tak naprawdę to oni robią za mnie robotę; dostawałam i dostaję nadal wyselekcjonowane propozycje muzyczne. Chodzę też na koncerty, do klubów. Muzyka towarzyszy mi od dzieciństwa. Za pieniądze z pierwszej Komunii Świetnej kupiłam adapter, odtąd słucham muzyki z czarnych płyt, a pierwszymi perełkami była Madonna i Modern Talking prosto z Bułgarii.
                                               .....................................

Byłam na wielu kobiecych imprezach… na jednej poproszono mnie o zajęcie się muzyką, przyniosłam więc swój dysk. Ponieważ nie posiadam w swych zbiorach takich fenomenów jak Lady Gaga, Rihanna, Pink, Kate Perry czy Madonna usłyszałam: Anka! włącz chociaż polskiego rocka!

Hmmm Nosowska, Przemyk, Bartosiewicz, ONA, Maanam itd. słuchałam owszem, ale 15 lat temu??? Nawet więcej – lubię! Ale nie mam w zbiorach. Nie pomogły Miss Kittin, Ellen Alien czy Glass Candy. Dostępu do Internetu nie było a imprezę uratował turniej ping-ponga.

LESSscena to Rajstopy Heleny, Agnieszka Olszewska-Kaczmarek z zespołem Back To The Ocean - zespoły, które wydały swoją muzykę na płycie. Translola zbiera fundusze na swój krążek. Do grupy dołączają takie formacje jak Zdrada Pałki i Toples. Oczywiście nie można pominąć tu Djek: Ladyboy, Pliha, Goga M, Kate Sun, Hienka i wiele innych. Które z nich tworzą autorską muzykę?

Tym sprawom chcę się przyjrzeć. Na pewno na naszej lesbijskiej mapie muzycznej jest nas więcej. Zbierzmy się, usiądźmy i zastanówmy się jak wygląda LESSmuzyka. 

Zapraszam więc wszystkie, którym nie jest obojętna muzyka, przy której się bawią. Muzyka będzie umieszczana na www.